Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Festivalové filmy představí Be2Can

Festivalové filmy představí Be2Can

novinka / Redakce / 4. 6. 2014

Be2Can je nová přehlídka vybraných soutěžních snímků z nejdůležitějších mezinárodních filmových festivalů, konkrétně z Berlinale, Benátek a Cannes. První ročník se uskuteční v Praze, Brně a Bratislavě od 24. do 29. září. Do projektu jsou zapojena kina Lucerna (Praha), Art (Brno) a Film Europe (Bratislava).

Distribuční společnost Film Europe pak kromě festivalových vítězů jako jsou Zimní spánek (r. Nuri Bilge Ceylan, Zlatá palma, Cannes 2014), Sacro GRA (r. Gianfranco Rossi, Zlatý lev, Benátky 2013) nebo Pozice dítěte (r. Calin Peter Netzer, Zlatý medvěd, Berlín 2013) uvede i další své snímky například Kmen Myroslava Slaboshpytského, který získal cenu Grand Prix Týdne kritiků, Leviathan Andreje Zvyangintseva, Jimmyho sál od Kena Loache či experimentální 3D film Sbohem, jazyku Jeana-Luca Godarda. V jednání je také uvedení festivalových filmů dalších distributorů a na přehlídce se mají objevit i snímky, které zatím žádného oficiálního distributora v ČR ani na Slovensku nemají.

Filmy budou uvedeny v programu pouze jednou a v kinech budou promítány až v následujících měsících. Podle prezidenta Film Europe Ivana Hronce má celý festival působit také jako reflexe vkusu a výběru dvou nejvlivnějších a nejvýznamnějších festivalových ředitelů současnosti, Thierryho Fremauxe, ředitele MFF Cannes, a Dietera Kosslicka, ředitele Berlinale.

Přečteno 1756x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #129

#129

červen 2020DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Ruben Östlund pokračuje v natáčení satiry na superbohaté

Další film Almodóvara a Penélope Cruz bude o paralelních matkách

Homemade na Netflixu představí karanténní kraťasy známých filmařů

Film Místo pro lásku připomene tragicky zesnulé běloruské filmaře

Danny Boyle zfilmuje biblický příběh o Metuzalémovi

Verhoeven chystá seriál podle Maupassantova románu Miláček

Tom Cruise chce spolu s NASA a SpaceX natočit film ve vesmíru

Online edice festivalu Visions du Réel uvede pět českých filmů


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Ruben Östlund pokračuje v natáčení satiry na superbohaté

Další film Almodóvara a Penélope Cruz bude o paralelních matkách

Homemade na Netflixu představí karanténní kraťasy známých filmařů

Dny evropského filmu

Film Místo pro lásku připomene tragicky zesnulé běloruské filmaře


RUBRIKY

anketa (25) / český film (97) / český talent (34) / blu-ray (12) / cinepur choice (33) / dvd (121) / editorial (103) / fenomén (73) / festival (93) / flashback (3) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (122) / komiks (10) / kritika (962) / mimo kino (19) / nekrolog (1) / novinka (771) / objev (3) / pojem (36) / portrét (15) / profil (109) / reflexe (24) / report (115) / rozhovor (166) / scénář (4) / soundtrack (50) / téma (934) / televize (109) / tisková zpráva (1) / událost týdne (257) / videohra (67) / web (42) / zoom (162)