Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

14. PAF Olomouc

14. PAF Olomouc

událost týdne / Redakce / 30. 11. 2015

Od čtvrtka 3. prosince do neděle 6. prosince bude v Uměleckém centru Univerzity Palackého (Konvikt) a v dalších festivalových lokacích Olomouce probíhat 14. ročník Přehlídky animovaného filmu. Festival nabídne více než sedmdesát programových položek a představí tvorbu téměř stovky hostů.

Klíčová sekce letošního PAFu nese název Divoká 60. Sekce poskytne jedinečný pohled na dílo kreslíře Jiřího Wintera Neprakty, jež ovlivnilo několik generací tuzemských čtenářů ilustrovaných časopisů. Významným hostem sekce je fázařka Edita Picková, dlouholetá pracovnice Krátkého filmu Praha, jež úzce spolupracovala s legendárním autorem animovaných filmů Zdeňkem Milerem.

Sekce Animace animace sestává z výstav a audiovizuálních performancí, z nichž mnohé vznikají exkluzivně pro PAF. V rámci mezinárodního projektu Festivaly živého kina si například britský vizuální umělec Greg Pope připravil společnou kinematografickou performanci s českými výtvarnicemi a hudebnicemi Veronikou Vlkovou a Kateřinou Koutnou. S performancí Space Noise 3D vystoupí japonský umělec Takashi Makino. Vztahu hudby a obrazu se bude dotýkat série koncertů provázaných s pohyblivým obrazem, na nichž se představí berlínský Lotic, post-industriální projekt Vessel a na závěr britský hudebník Blue Daisy.

PAF tento rok opět přinese již deváté vydání soutěžní sekce Jiné vize, v níž se utká desítka děl z oblasti současného českého pohyblivého obrazu, které oscilují na pomezí videoartu, animace a výtvarného umění. Kurátorkou sekce je letos filmová teoretička Lenka Střeláková, která se rozhodla soustředit na jejich formát a akcentovat dlouhodobou snahu PAFu o autentické zpřístupnění prací Jiných vizí veřejnosti.

Více informací k programu PAFu na webových stránkách přehlídky.

Přečteno 2012x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #129

#129

červen 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY událost týdne

Dny evropského filmu

TADY VARY

FAMUFest 36

Cinepur na doma

Free Cinema na doma

East Doc Platform

La Película

Festival Eigasai


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Ruben Östlund pokračuje v natáčení satiry na superbohaté

Další film Almodóvara a Penélope Cruz bude o paralelních matkách

Homemade na Netflixu představí karanténní kraťasy známých filmařů

Dny evropského filmu

Film Místo pro lásku připomene tragicky zesnulé běloruské filmaře


RUBRIKY

anketa (25) / český film (97) / český talent (34) / blu-ray (12) / cinepur choice (33) / dvd (121) / editorial (103) / fenomén (73) / festival (93) / flashback (3) / fragment (18) / glosa (214) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (122) / komiks (10) / kritika (962) / mimo kino (19) / nekrolog (1) / novinka (771) / objev (3) / pojem (36) / portrét (15) / profil (109) / reflexe (24) / report (115) / rozhovor (166) / scénář (4) / soundtrack (50) / téma (934) / televize (109) / tisková zpráva (1) / událost týdne (257) / videohra (67) / web (42) / zoom (162)