Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Festival v Benátkách zahájí muzikál s Ryanem Goslingem

Festival v Benátkách zahájí muzikál s Ryanem Goslingem

novinka / Redakce / 18. 6. 2016

Poctou hollywoodským muzikálům začne 73. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. Slavnostní ceremoniál nejstarší filmové přehlídky doprovodí světová premiéra amerického snímku La La Land, v němž hlavní roli jazzového klavíristy ztvárnil Ryan Gosling.

La La Land je třetím celovečerním filmem mladého amerického režiséra Damiana Chazella. Jeho hrdinové, pianista Sebastian a herečka Mia, sní o úspěšné kariéře v Hollywoodu. Touha prorazit v drsném prostředí showbyznysu ale nejde dohromady s touhou milostnou. Oba tak čelí těžkému rozhodnutí, čemu dát ve svém životě přednost.

Chazellův film, v němž kromě Goslinga hraje také Emma Stone, J.K. Simmons a zpěvák John Legend, odkazuje k hollywoodským muzikálovým klasikám jako Američan v Paříži Vincente Minelliho nebo New York, New York Martina Scorseseho. Do této elitní společnosti alespoň zařadil snímek ředitel benátského festivalu Alberto Barbera, podle kterého jde nejen o povedenou aktualizaci muzikálového žánru, ale rovnou o jeho nový milník.

Damian Chazelle zazářil již svým předchozím hudebním snímkem Whiplash o sebedestruktivních ambicích mladého talentovaného bubeníka. Vypjaté drama, které diváky a kritiky přivádělo v úžas stupňovanou lavinou ekvilibristických výstupů, zvítězilo před třemi lety na Sundance a poté získalo tři Oscary.

Do oscarového klání s velkou pravděpodobností zasáhne také La La Land, pro který je v tomto ohledu start v Benátkách ideální. V minulých letech zdejší festival zahajovaly tak úspěšné hollywoodské tituly jako Birdman nebo Gravitace.

MFF Benátky letos představí také novou platformu Venice Production Bridge, kde budou mít možnost prezentovat svoje rozpracované projekty tvůrci filmů, televizních i webových seriálů nebo audiovizuálních děl využívajících virtuální realitu. Tento "produkční most" nahradí a rozvine předešlou akci Venice Film Market, kde probíhaly hlavně prezentace hotových filmů.

Benátský festival se uskuteční v termínu 31. srpna - 10. září 2016.

Přečteno 2668x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Aktuální hodnocení článku
4 /1

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #143

#143

říjen 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Mezipatra zkouší Prolomit ledy

Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim

Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest

Nové knihy o filmu či fotce na Ji.hlavě

Úvod k tématu Blízký východ

Nový Dhont i Svatý pavouk. Be2Can promítne výběr z festivalů

Klasiku z pětatřicítky i české novinky uvede FIFELI

Španělský noir i Finchera nabídne Noir Film Festival


DALŠÍ Z RUBRIKY

Mezipatra zkouší Prolomit ledy

Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim

Nejlepší letošní seriál a kouzlo redakčního brainstormingu

Nové knihy o filmu či fotce na Ji.hlavě

Nene / Krmení divého publika

Trojúhelník smutku / Škodolibá plavba společenskými hierarchiemi

Men / Pohanské mutace

Arvéd / Arvédova pouť do pekla


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Mezipatra zkouší Prolomit ledy

15. Juniorfest - 4. - 10. 11. 2022

Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim

Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest

Nové knihy o filmu či fotce na Ji.hlavě


RUBRIKY

anketa (31) / český film (118) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (118) / fenomén (83) / festival (116) / flashback (16) / fragment (18) / glosa (243) / kamera-pero (15) / kauza (1) / kniha (132) / kritika (1109) / mimo kino (191) / novinka (824) / pojem (36) / portrét (51) / profil (100) / reflexe (27) / report (149) / rozhovor (184) / scénář (4) / soundtrack (87) / téma (1025) / televize (134) / událost týdne (291) / videohra (83) / web (46) / zoom (173)