Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

MFF Rotterdam

MFF Rotterdam

událost týdne / Redakce / 18. 1. 2019

Ve středu 23. ledna začíná Mezinárodní filmový festival v Rotterdamu. Zahájí jej snímek Dirty God nizozemské režisérky Sachy Polak. V něm se mladá matka Jade vyrovnává s následky útoků svého bývalého přítele. Režisérčin první anglicky mluvený film s nezdolnou ženskou hrdinkou slibuje podle ředitele festivalu Bero Beyera intenzivní a emotivní zážitek.

Kromě soutěžních sekcí Tiger, Big Screen a Bright Future nabídne program IFFR řadu dalších projekcí, doprovodných akcí a masterclass s prestižními hosty. Přijede například hudební skladatel Cliff Martinez, mexický auteur Carlos Reygadas, francouzská filmařka Claire Denis nebo také polská režisérka Agnieszka Holland, která povede každoroční Freedom Lecture. Návštěvníci přehlídky se mohou těšit také na hudební skladatelku Micu Levi nebo choerografku filmu Climax Gaspara Noého.

V rámci nesoutěžního programu se bude v Rotterdamu kromě jiného promítat i loňský vítěz z Karlových Varů "Je mi jedno, že se do historie zapíšeme jako barbaři" rumunského režiséra Radu Judeho nebo snímek A Golden Youth, v němž vystupují Isabelle Huppert a Melvil Poupaud.

Programová sekce Art Directions pak představí sérii atraktivních výstav či instalací. Daniel Bird, který restauroval slavný poetický film Barva granátového jablka, například ukáže vystřižené scény, jež se nakonec do všeobecně známé verze snímku nedostaly. Zatím poslední film Jeana-Luca Godarda Kniha obrazů pak bude uveden ve speciálně upravené místnosti s perskými koberci, která reprodukuje režisérovo domácí studio.

MFF Rotterdam potrvá do 3. února, kdy jej slavnostně zakončí existenciální thriller The Hummingbird Project, v němž Jesse Eisenberg a Alexander Skårsgard ztvárnili dvojici geeků z Wall Street.

Přečteno 594x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #127

#127

únor 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY událost týdne

La Película

Festival Eigasai

Festival krátkých filmů Praha

Scandi 2020

Darujte Cinepur pod stromeček

PAF Olomouc

Festival francouzského filmu

Feinkošt


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Martin McDonagh připravuje film o jednom pokaženém přátelství

Marhoul chystá anglickojazyčný film o senátorovi McCarthym

La Película

Berlinale uvede nového Petzolda, Ferraru i Kelly Reichardt

Festival Eigasai


RUBRIKY

anketa (25) / český film (92) / český talent (34) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / distribuce (1) / dvd (121) / editorial (101) / fenomén (73) / festival (89) / flashback (1) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (120) / komiks (10) / kritika (832) / minikritika (113) / nekrolog (1) / novinka (754) / objev (3) / pojem (36) / portrét (13) / profil (107) / reflexe (24) / report (113) / rozhovor (165) / scénář (4) / soundtrack (48) / téma (919) / televize (107) / tisková zpráva (1) / událost týdne (251) / výstava (1) / video (2) / videoart (16) / videohra (65) / web (42) / zoom (160)