Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Co sledovat v karanténě? Tipy na filmy a seriály online

Co sledovat v karanténě? Tipy na filmy a seriály online

novinka / Redakce / 13. 3. 2020

Kromě sítě multiplexů Cinema City, která i za stavu nouze pořádá projekce pro maximálně třicet diváků, jsou kina v Česku v drtivé většině zavřená. Naplánované premiéry domácích i zahraničních filmů se odkládají na neurčito. Jaké filmy a seriály tedy sledovat v domácí izolaci během virové pandemie? Připravili jsme pro vás několik tipů.

Festival dokumentárních filmů Jeden svět začal 5. března a následně byl vzhledem ke krizové situaci přerušen. Přehlídka se nicméně alespoň zčásti přesunula na web. Videotéka DAFilms.cz nyní hostuje celkem třináct filmů z programu letošního Jednoho světa. Mezi nimi je například snímek Horečka o boji Afričanů s malárií nebo film XY Chelsea o whistleblowerce Chelsea Manning, která byla shodou okolností právě dnes propuštěna z vězení. Nechybí ani válečný dokument Pro Samu o rodině ze syrského Aleppa, který u nás bude později distribuovat společnost Artcam. Mezinárodně oceňovaným filmem je i makedonská Země medu o divoké včelařce, která se svojí matkou žije sama v horách. Filmy v tomto speciálním programu bude možné přehrát pouze do úterý 17. března. Jednotlivé filmy jsou dostupné k přehrání online za 59 Kč. Do 15. března lze zároveň na DAFilms získat 40% slevu na roční předplatné.

České i zahraniční dokumenty ke zhlédnutí nabízí také videotéka Kinedok. Zde můžete dokoukat řadu výrazných domácích filmů z posledních let, jako třeba Normální autistický film Miroslava Janka, hudební dokument The Sound is Innocent Johany Ožvold, Danielův svět Veroniky Liškové nebo kontroverzní Svět podle Daliborka Víta Klusáka. Dále je na Kinedoku k vidění film Mrtvý národ předního rumunského režiséra Radu Judeho, maďarský film V zajetí o novodobém otroctví, případně v současnosti velmi aktuální polský film Konec světa o osamělých lidech žijících ve velkoměstě. Pro přehrání zdarma můžete uplatnit voucher Kine2019_Dok2020.

Předplatitelům HBO Go by nemělo uniknout, že tato služba aktuálně nabízí prestižní minisérii Devs z produkce americké stanice Hulu. Osmidílné drama režiséra a scenáristy Alexe Garlanda (filmy Ex Machina a Anihilace) je mrazivým techno thrillerem o společnosti Amaya, která se zabývá kvantovými výpočty. V příběhu o tajemném zmizení mladého programátora Sergeje se odrážejí nekalé praktiky technologických gigantů ze Silicon Valley, dystopické vyhlídky na budoucnost i napjaté vztahy mezi americkými a ruskými tajnými službami. Veselejší, nebo dokonce únikovou podívanou na HBO Go slibuje například americký sticom Bude líp (aktuálně běží 4. řada) nebo blockbuster Muži v černém: Globální hrozba, v němž skupina agentů v čele s Chrisem Hemsworthem čelí nebezpečnému nepříteli z vesmíru.

Netflix od dnešního dne nabízí druhou řadu jihokorejského seriálu Království zombie, jehož první sezóna si loni vysloužila pochvalné recenze od znalců asijské kinematografie. Kostýmní dobová podívaná zasazuje známý vzorec zombie apokalypsy do souvislostí korejské mytologie. Zhoubnou nákazu zde nezpůsobuje neznámý virus, ale takzvaný květ života. Na Netflixu pochopitelně nechybí ani další epidemické thrillery jako Světová válka Z s Bradem Pittem nebo africký film 93 dní. A konečně je tu i letošní dokusérie s názvem Globální pandemie, jež pojednává o lidech, kteří se připravují na boj s globální chřipkovou epidemií.

Těm nejotrlejším pak doporučujeme vynikající thriller Nákaza scenáristy Scotta Z. Burnse a režiséra Stevena Soderbergha, který se v souvislosti s právě probíhající pandemií koronaviru stal vůbec nejdiskutovanějším a nejsledovanějším filmem. Síťově vyprávěný snímek o nezastavitelné epidemii smrtelného viru šířícího se z Číny do celého světa vznikal na základě poctivých rešerší a po konzultaci s odborníky. Snímek mimo jiné věrně ukazuje zranitelnost globálně propojené společnosti, riziko, jaké v terénu podstupují zdravotníci, život v nucené karanténě a nesnáze spojené s vývojem léku.

Přečteno 2692x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Aktuální hodnocení článku
5 /2

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #144

#144

prosinec 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Berlinale uvede animovaný film studenta FAMU

Mezipatra zkouší Prolomit ledy

Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim

Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest

Nové knihy o filmu či fotce na Ji.hlavě

Úvod k tématu Blízký východ

Nový Dhont i Svatý pavouk. Be2Can promítne výběr z festivalů

Klasiku z pětatřicítky i české novinky uvede FIFELI


DALŠÍ Z RUBRIKY

144 Editorial

Candyman. Candyman. Candyman. Candyman… Candyman Candyman

Životopis ve čtyřech aktech / Portrét Nagisa Óšima

Blondýnka / Páni mají raději oběti

Rimini / 41⁄2

Úvod k tématu Devadesátky

R.N.M. / Člověk člověku medvědem

Znamení doby / Kolaps a apokalypsa v kinematografii devadesátých let


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Berlinale uvede animovaný film studenta FAMU

Mezipatra zkouší Prolomit ledy

15. Juniorfest - 4. - 10. 11. 2022

Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim

Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest


RUBRIKY

anketa (32) / český film (119) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (119) / fenomén (83) / festival (117) / flashback (17) / fragment (18) / glosa (243) / kamera-pero (16) / kauza (1) / kniha (132) / kritika (1116) / mimo kino (192) / novinka (825) / pojem (36) / portrét (52) / profil (100) / reflexe (27) / report (150) / rozhovor (187) / scénář (4) / soundtrack (88) / téma (1029) / televize (138) / událost týdne (291) / videohra (83) / web (46) / zoom (174)