Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Ostrava Kamera Oko uspořádá festivalový dystopický víkend

Ostrava Kamera Oko uspořádá festivalový dystopický víkend

novinka / Redakce / 9. 9. 2020

V podminkách celosvětové pandemie se filmový festival Ostrava Kamera Oko letos uskuteční ve zvláštním režimu. Festivalový týden bude rozdělen na dva menší bloky, z nichž první se odehraje ve dnech 25. – 27. září v prostorách Galerie PLATO a kina Etáž v Dolních Vítkovicích. Dobu konání druhého bloku pořadatelé teprve oznámí. Situace se nepromítne pouze v pozměněné formě, ale také v samotném programu. Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Cílem rozděleného programu je nabídnout dvě odlišné vize budoucnosti, dystopickou a pozitivní. První festivalový víkend se ponese v duchu dystopie. Tomu se přizpůsobí již zahajovací audiovizuální noc plná elektronické hudby, temné vizuality a dalších smyslových požitků. Vstup na páteční program bude exkluzivně umožněn pouze padesáti návštěvníkům.

Sobotní a nedělní filmový program bude odrážet situaci pozastavených mezinárodních festivalů a utišené kinodistribuce. Kromě nových snímků uvede Ostrava Kamera Oko také starší díla tvůrců, kteří se již v minulosti na festivalu představili. Mezi nimi jsou Radu Jude, Santiago Racaj či Kleber Mendonça Filho. Výběr zároveň reflektuje tvorbu zemí výrazně postižených koronavirem, jako jsou Brazílie nebo Španělsko.

Výrazným aktuálním titulem festivalového programu pak bude bezmála šestihodinový film DAU. Degenerace, který vypráví příběh sovětského vědeckého institutu, jehož autentickou repliku na Ukrajině vystavěl režisér Ilja Chržanovskij a jeho tým. Herci i neherci byli snímání dnem a nocí, natočeny byly stovky hodin materiálu, často velmi sexuálně a násilně explicitního, na projektu participovaly desetitisíce lidí.

Datum druhého festivalového víkendu organizátoři teprve oznámí. Ze složení programu zatím již víme, že vystoupí český hudební producent a DJ Aid Kid a vizuální umělec Pavla Karafiáta, který ve své tvorbě kombinuje matematické postupy generativního designu, simulace přírody a field recording.

Přečteno 515x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #134

#134

duben 2021DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

FAMUFEST oživí unikátní prostory v centru Prahy

Novinky z Cannes: Spike Lee v porotě a ekologická daň

David Fincher chystá film podle komiksové série The Killer

Bertrand Bonello připravuje nové sci-fi melodrama La Bête

Darren Aronofsky natočí film o přejídajícím se tlouštíkovi

Lars Von Trier se vrací do Království, natočí třetí sezónu

Luca Guadagnino vyhlíží seriálový Návrat na Brideshead

3Kino Fest nabídne online středoevropské filmy i workshopy


DALŠÍ Z RUBRIKY

Eastwood o Eastwoodovi

Střípky života / Střípky ženy

Nevidět, neslyšet a nemluvit / Asistentka

FAMUFEST oživí unikátní prostory v centru Prahy

Na Netflixu jako v bavlnce / Jako v bavlnce

Úvod k tématu: Česká detektivka

Dobře, že o současném Česku točí alespoň Rumuni

Nesamozřejmá detektivka a samozřejmý zločin / Oddechový čas krimi žánru v první polovině...


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

FAMUFEST oživí unikátní prostory v centru Prahy

K Cinepuru 500 filmů zdarma!

Novinky z Cannes: Spike Lee v porotě a ekologická daň

Ozvěny Ji.hlava

Berlinale 2021


RUBRIKY

anketa (27) / český film (107) / český talent (34) / cinepur choice (33) / editorial (108) / fenomén (79) / festival (97) / flashback (8) / fragment (18) / glosa (214) / kamera-pero (5) / kauza (33) / kniha (126) / kritika (1005) / mimo kino (183) / novinka (794) / pojem (36) / portrét (43) / profil (91) / reflexe (25) / report (121) / rozhovor (171) / scénář (4) / soundtrack (78) / téma (967) / televize (118) / událost týdne (270) / videohra (74) / web (43) / zoom (167)