Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Lars Von Trier se vrací do Království, natočí třetí sezónu

Lars Von Trier se vrací do Království, natočí třetí sezónu

novinka / Redakce / 18. 12. 2020

Pokud na poli autorské televize v 90. letech vznikl podobně zásadní seriál jako Twin Peaks Davida Lynche, pak je jím určitě Království dánského enfant terrible Larse Von Triera. Žánr nemocničních dramat podrobil Von Trier ve dvou sériích radikální revizi. Spoléhal se přitom na provokativní spojení dokumentaristického stylu a hororově fantaskních motivů.

Fanoušci se teď mohou těšit na návrat do světa příznačného špitálu. Dánská produkční společnost Zentropa oznámila, že Lars Von Trier v příštím roce natočí třetí sérii Království s podtitulem Exodus. Zatímco minulé dvě série byly vždy čtyřdílné, tenkrát bude epizod pět. Můžeme očekávat návrat některých protagonistů z minula a zároveň výskyt nových postav. Třetí sezóna Království měla původně vzniknout již na přelomu století, ale vývoj tehdy zamrzl, když zemřeli dva klíčoví herci Ernst-Hugo Järegård a Kirsten Rolffes.

Von Trier k třetí řadě Království zatím vydal kryptické prohlášení, z nějž je těžké vyčíst, o co přesně v jeho seriálové novince půjde. Režisér například hovoří o hranicích, které si můžeme namalovat jako čáry na papír a které mohou znamenat řadu různých věcí. Jako by tím narážel na své filmy Dogville a Manderlay, které se odehrávaly v divadelních kulisách a symbolicky ohraničených prostorech. Postavy jimi však procházely, jako kdyby byly přirozené. A co znamená podtitul Exodus? Podle Von Triera prý záleží, odkud a z jaké části hranice se na něj díváme.

Ať už to s Královstvím dopadne jakkoli, půjde o další Trierův počin po jeho (opět) polarizujícím filmu Jack staví dům z roku 2018. Dánský filmař bude režírovat všech pět epizod a na scénáři bude spolupracovat se scenáristou Nielsem Vørselem, jenž byl také u předchozích řad Království.

Von Trierovo nové nemocniční pandemonium si budeme moci vychutnat v roce 2022. V Dánsku bude mít seriál premiéru na místním streamovacím kanálu Viaplay. Můžeme ale čekat, že se Království rychle dostane i na mezinárodní festivaly. Jedním z lákadel ostatně budou i nově restaurované verze předchozích dvou sezón.

Přečteno 1404x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #142

#142

srpen 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Klasiku z pětatřicítky i české novinky uvede FIFELI

Španělský noir i Finchera nabídne Noir Film Festival

Festival v Litoměřících ukáže rituály

Nový Aronofsky i Panahi: Benátky oznámily soutěž

Ženy v animaci bude objevovat letošní Fest Anča

Méně známého Wajdu uvede Kino na hranici

Porotě v Cannes bude předsedat herec Vincent Lindon

Zbláznil se celý svět, nebo jenom my?, ptá se festival Kino na hranici


DALŠÍ Z RUBRIKY

Making Elvis Cool Again / Elvis

Kouzlo filmových manifestů / Editorial #142

Absurdní komedie z amerického Jihu / Moudrá krev Johna Hustona

Spontánní vynalézání filmu / Šindži Sómai

Nebeský běh přes překážky o vlastní duši / Neon White

Říkanky posedlého batolete / The Baby

Archiv pohyblivého obrazu / Mimo kino

Od všeho trochu moc najednou / Všechno, všude, najednou


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

2x Godard méně známý

Klasiku z pětatřicítky i české novinky uvede FIFELI

10. Noir Film Festival

Snímek Terezy Nvotové Světlonoc zvítězil v Locarnu

Španělský noir i Finchera nabídne Noir Film Festival


RUBRIKY

anketa (31) / český film (117) / český talent (38) / cinepur choice (33) / editorial (117) / fenomén (83) / festival (115) / flashback (15) / fragment (18) / glosa (243) / kamera-pero (14) / kauza (1) / kniha (131) / kritika (1102) / mimo kino (191) / novinka (818) / pojem (36) / portrét (50) / profil (100) / reflexe (27) / report (148) / rozhovor (183) / scénář (4) / soundtrack (86) / téma (1018) / televize (131) / událost týdne (288) / videohra (82) / web (44) / zoom (172)